Meme Büyütme

Açılış Saatleri

  • Pzt - Cuma: 09.30 - 17.00
  • Cumartesi: 09.30 - 17.00
  • Pazar: 09.30 - 17.00

Hızlı İletişim

  • +90 (212) 629 56 78
  • info@visionhaircenter.com

Meme Büyütme


Meme büyütme bir kadının meme boyutunu, şeklini ve dolgunluğunu artırmak için yapılan cerrahi bir işlemdir. En başarılı sonuçların alındığı plastik cerrahi operasyonlardandır. Tüm dünyada en sık yapılan estetik operasyonların başında meme büyütme ameliyatı gelir.

Genel olarak kadınlarda gerek genetik, gerek doğum sonrası emzirme sonrası meme dokusunu kaybetme durumu nedeni ile küçük göğüs yapısına sahip olur veya daha sonrasında estetik nedenle göğüs büyütme ameliyatına ihtiyaç duyar. Kadınların bir kısmı hayatı boyunca dik ve büyük memelere sahip olmak isterken bir kısmı küçük yapıda göğüslere sahip olmak isteyebilir. Göğüs büyütme yöntemleri içerisinde en uygun ve en sağlıklı çözüm silikon meme protezidir. Göğüs büyütme ameliyatı dünyada yapılan en eski ameliyatlardandır. Meme protezi sağlık açısından herhangi bir problem teşkil etmez. Gelişen son teknoloji ile meme protezinin 5-10 yılda bir değiştirilme ihtiyacı ortadan kalkmış, meme protezleri ömür boyu kullanıma sunulmuştur.

MEME BÜYÜTME OPERASYONU ÖNCESİ UYGUN SLİKON NASIL BELİRLENİR?
Meme büyütme operasyonu öncesinde hasta ile yapılan muayene sonucunda hasta isteği ve plastik cerrahi doktorunun da fikirlerini lanse etmesiyle protez şekline ve boyutuna karar verilir. Protezler şekil bakımından damla ve yuvarlak olarak ikiye ayrılır. Yuvarlak olan protezler şekilleri gereği özellikle göğüs üst kısmını (dekolte bölgesini) daha iyi doldurdukları için tercih edilmekteyken damla protezler anatomik olarak alt kısımları daha dolgun oldukları için alt polde daha dolgun ve doğal bir görünüme yardımcı olur. Prova ile doğru şekil ve büyüklük belirlenerek ameliyat öncesi muayene tamamlanır.

AMELİYAT
Meme büyütme ameliyatı hastanede, sedasyon veya genel anestezi altında yapılmaktadır. Gelişen cerrahi teknikler ve anestezi metodlarıyla operasyon sonrasında ağrınız minimal düzeyde ve basit ağrı kesicilerle geçebilecek düzeyde olacaktır. Operasyon sonrasında 3-5 gün içerisinde günlük yaşantınıza dönmenizde sıkıntı olmamaktadır.